اقدامات احتیاطی برای استفاده از درج کاربید تنگستن

November 26, 2022

آخرین اخبار شرکت اقدامات احتیاطی برای استفاده از درج کاربید تنگستن

ویژگی های مواد کاربید تنگستن خود اهمیت عملکرد ایمن تیغه دستگاه برش پای کاربید تنگستن را تعیین می کند.قبل از نصب تیغه، اقدامات حفاظتی را انجام دهید تا از خسارات جانی و مالی غیرضروری ناشی از سقوط تیغه جلوگیری شود.

 

آ.بازرسی شنوایی: لطفا در هنگام نصب تیغه با انگشت اشاره دست راست خود تیغه را با احتیاط بلند کنید و تیغه را در هوا آویزان کنید سپس با یک چکش چوبی به آرامی روی بدنه تیغه ضربه بزنید و صدای روی بدنه تیغه را با صدای خود گوش دهید. گوش های کناریبه عنوان مثال، اگر تیغه تیرگی ایجاد کند، تجربه ثابت کرده است که بدنه تیغه اغلب در اثر نیروی خارجی آسیب دیده است و دارای ترک و آسیب است.این نوع تیغه باید فوراً ممنوع شود.از تیغه کاتر پا که صدایی تولید می کند استفاده نکنید!

 

ب.نصب تیغه:

آ.لطفاً قبل از نصب تیغه، گرد و غبار، تراشه ها و سایر موارد موجود در سطح نصب بلبرینگ چرخشی دستگاه برش پا را با دقت تمیز کنید تا سطح نصب بلبرینگ و دستگاه برش پا را تمیز نگه دارید.

بتیغه را با دقت و پایداری روی سطح نصب بلبرینگ قرار دهید و یاتاقان کاتر پا را به صورت دستی بچرخانید تا به طور خودکار با مرکز تیغه هماهنگ شود.

ج2. بلوک کاتر را روی تیغه کاتر پا نصب کنید و سوراخ پیچ را با سوراخ پیچ روی بلبرینگ کاتر پایی تراز کنید.

د3. پیچ های سوکت شش ضلعی را نصب کنید و از آچار سوکت شش ضلعی برای سفت کردن پیچ ها استفاده کنید تا تیغه را محکم روی بلبرینگ نصب کنید.

ه.4. تیغه باید پس از نصب بدون شلی و انحراف باشد.

 

سی.حفاظت ایمنی: پس از نصب تیغه، قبل از راه اندازی دستگاه برش پا، پوشش محافظ ایمنی و سایر وسایل حفاظتی روی دستگاه برش پا باید در جای خود نصب شده و نقش واقعی در حفاظت داشته باشند (اتاق کار تیغه روی دستگاه برش پا باید مجهز به بافل های ایمنی، صفحات فولادی، لاستیک و سایر لایه های محافظ باشد).

 

D.سرعت دویدن: سرعت کار دستگاه برش پا باید به 4500 دور در دقیقه محدود شود.کارکردن دستگاه برش پا بیش از حد مجاز اکیدا ممنوع است!

 

E.دستگاه تست: پس از نصب تیغه باید به مدت 5 دقیقه بدون بار کار کند و وضعیت عملکرد دستگاه برش پا را با دقت مشاهده کرده و گوش دهید.داشتن شلی آشکار، لرزش و سایر صداهای غیرعادی (مانند بیرون زدگی آشکار محوری و انتهایی بلبرینگ دستگاه برش پا) مطلقاً مجاز نیست.در صورت بروز هرگونه پدیده غیرعادی، سریعاً خودرو را متوقف کرده و از پرسنل تعمیر و نگهداری حرفه ای بخواهید که علت عیب را بررسی کنند.پس از اطمینان از رفع کامل و عادی بودن عیب، می توان از آن استفاده کرد.

 

F. در فرآیند برش، لطفا PCB را فشار دهید تا با سرعت ثابت بریده شود، وPCB را خیلی سریع فشار ندهید.هنگامی که برد مدار به شدت با تیغه برخورد می کند، تیغه آسیب می بیند (فروپاشی و ترک می خورد) و حتی حوادث ایمنی جدی رخ می دهد.

 

جی.روش نگهداری تیغه: نوشتن یا علامت گذاری روی تیغه با قلم حکاکی برقی یا سایر روش های خراش برای جلوگیری از آسیب به بدنه تیغه ممنوع است.تیغه تیغه دستگاه برش پا بسیار تیز، اما بسیار شکننده است.برای جلوگیری از صدمه به پرسنل یا آسیب تصادفی به تیغه، افراد یا سایر اجسام سخت فلزی را با تیغه لمس نکنید.تیغه های مورد استفاده باید به درستی توسط پرسنل ویژه نگهداری و نگهداری شوند و نباید به طور تصادفی کنار گذاشته شوند تا از آسیب دیدن تیغه ها یا ایجاد حوادث جلوگیری شود.

 

پیش فرض بهره وری تولید نیز عملیات ایمن است.اپراتور برش باید الزامات استفاده مربوطه را رعایت کند تا تیغه برش پا با خیال راحت روی کاتر پا کار کند.